Zapobieganie pozarom lasu

Wybuch pożaru to jakieś z ostatnich zagrożeń, na które należy być solidnie przygotowanym. Ogień jest bardzo groźnym żywiołem, a jego szybkie powtarzanie się, potrafi zaskoczyć nawet najbardziej obeznanych z nim strażaków. Systemy zabezpieczenia przed ogniem stanowią podstawę wyposażenia każdego budynku. Zagrożenie pożarowe nie nie winno stanowić lekceważone. Jednak dobre wyposażenie w aparaty do konkurencje z pożarem potrafią być małym środkiem zapobiegawczym.

Równie ważne jest warte przeszkolenie. Gra z ogniem wymaga umiejętności określenia jego sposobu, charakterystyki przedmiotu, który płonie oraz odpowiedniego dobrania środka, którego przedmiotem będzie zwalczenie płomieni. Nie każdy ogień, zamyka się tym jedynym sposobem. W wybranych przypadkach jedyną możliwością skutecznego przeciwdziałania przenoszeniu się ognia jest gaszenie parą.

Para gaśnicza – steam fire extinguishing
Steam fire extinguishing to para gaśnicza, która potrafi być znacznie silne właściwości zwalczające płomienie, wprawdzie nie jednak potrafi istnieć traktowana. Ze powodu na nasz mały ciężar właściwy, zupełnie nie prawdopodobnie żyć łączona jako środek gaśniczy stosowany do konfrontacji z ogniem na prawdziwej przestrzeni. Niski ciężar powoduje, iż w takich okolicznościach, para nie osiągnie swoich gaśniczych właściwości. Idealnie za, to, sprawdzi się do gaszenia pożaru w niewielkich i zamkniętych pomieszczeniach. Ich objętość nie powinna przekraczać 500 metrów sześciennych. Często jest używana do zabezpieczenia przeciwpożarowego na statkach, przepompowniach, przy gaszeniu kotłów wulkanizacyjnych czy pożarach w suszarniach drewna. Sprawdzi się również przy gaszeniu pożaru cieczy, pod warunkiem jednak, że temperatura ich zapłonu, przekracza barierę sześćdziesięciu stopni.
Gaszenie parą również jego efektywność chce od temperatury zapłonu cieczy i gazów. Im bogatsza ona będzie, tymże szybszą skuteczność zapewni gaszenie. Technika ta, działa dzięki wykorzystaniu mechanizmu, którego przedmiotem jest piękne minimalizowanie stężenia tlenu, aż do stanu, w jakim proces spalania zatrzymuje się niemożliwy. Najważniejszym aspektem jest jednak konieczność używania tej metodzie do gaszenia pożarów wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych.