Wyposazenie sklepu glogow

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty i akcesoria są potrzebne w składzie z produktami mięsnymi?

 

Przede każdym trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich magazynuje się i buduje produkty mięsne do sprzedaży. Jest wiele rodzajów chłodni, które sprawdzą się w biznesie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Również jest z urządzeniami mrożącymi, w jakich utrwala się mięso – wśród nich dokłada się witryny, zamrażarki, wyspy czy też szafy mroźnicze. Doskonałym pomysłem, szczególnie w niższych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto nosić nie dopiero w składzie, ale oraz w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Wydaje się ją pod wystawą, dzięki czemu dobrze można uzupełniać towar na półkach ekspozycyjnych. Potrzebna istnieje także lada ekspediencka, na której kroi się i ładuje towar. W znaczniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest bycie pomieszczenia chłodniczego ze określoną, odpowiednio niską temperaturą, służącego do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt potrzebny w handlu mięsnym to wartość, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna posiadać odpowiednio trudny plus czytelny wyświetlacz, tak by zarówno sprzedawca, kiedy i klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem potrzebny jest do porcjowania mięsa z kością. Też jest z nożami do cięcia mięsa, też nie warto na nich dbać. Z zmian dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic przygotowane są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto wskazane jest urządzenie się w wilka do mięsa, człowieka do prowadzenia mięsa na żądanie klienta. Jednakże nie stanowi wówczas niezastąpiony element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych niezbędna jest także kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do przechowywania towaru i dodatkowe meble sklepowe. Pomocne istnieje ponad zainstalowanie klimatyzacji, która wspaniała stanowi w mieszkaniu właściwej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Ważne jest również oświetlenie, które może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin wydobywających się na wystaw.