Projekty i wyposazenie gastronomii

Choć “mała gastronomia” z nazwy brzmi raczej miło i niegroźnie, to powinien wiedzieć, że nawet najmniejszy biznes nie obędzie się bez podstawowych sprzętów, które trochę kosztują. W co inwestować, i z czego rezygnować Oto mały poradnik dla młodej kawiarni:

 

szatkownica elektryczna do kapustyElektryczne szatkownice do warzyw Polkas Kraków

1. Ekspres ciśnieniowy – nawet do najładniej urządzonej kawiarni nie przyjdą klienci, jeśli kawa nie będzie doskonała. Ekspres to sylwetka a nie warto na nim oszczędzać, choć czasem udaje się kupić dobry, używany sprzęt.
2. Witryna chłodnicza – klienci chętniej kupują ciasta, jeśli będą uważać, że robią apetycznie i kusząco zza witryny. Warto postawić ją blisko kasy, to użytkownicy będą brać chętniej.
3. Stoły i stoliki – to rzeczywiście podstawa. Mały dom nie wymaga dużej liczbie mebli, to tutaj możesz zaoszczędzić.
4. Talerze i sztućce – obowiązkowo! Wybierz takie, jakie nie będą zużywać się w zmywarce.
5. Młynek do kawy – świeżo zmielona kawa to przyczyna!
6. Lampy – koszt duży, ale dobrych lamp nie trzeba będzie podawać, a później nie będziesz więcej inwestować.
7. Piec – do pieczenia ciast rzecz jasna. Oraz do pieca przydadzą się oczywiście foremki na wypieki.
Mała gastronomia wyposażenie to aczkolwiek nie tylko wymienione wysoko sprzęty. Niektóre kawiarnie oferują również śniadania, wtedy może dodać się patelnia grillowa lub grill elektryczny do zapiekania przepysznych tostów. Istotne są oraz elementy wystroju, a przy małym lokalu nie warto szaleć przy zakupach, bo mieszkanie będzie przytłoczone. Czasem wystarczą odpowiednie sprzęty, które same są ozdobę, do tego jakiś tematyczny obraz czy zdjęcia i czy menu w popularnej ramce. Minimalistyczny wystrój przy małym wnętrzu to rola kluczowa. Przydałby się także stojak na wieszaki, ale jeśli chce nam na ogromniejszej powierzchni, można po prostu zawiesić na ścianie ładne haczyki, w niniejszy technologia kurtki nie będą polecać dodatkowego miejsca. Warto mieć o tym, że ogromną ilość sprzętów możemy po prostu odkupić, powinien jednak zawsze sprawdzić stan używanych rzeczy.