Pompa tlokowa schemat

Pompa membranowa inaczej określana jest pompą wyporową. Znajduje swoje zastosowanie między innymi w różnych instalacjach do przetłaczania niemal wszystkiego medium. Jej roboczym organem jest plastikowa lub gumowa membrana, która zaczynana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy ważne
Jej zaletą istotną jest zabieg przecieków, dzięki czemu jest szeroko wykorzystywana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej skorzystanie zwraca się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w sektorze mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a jeszcze przy transporcie chemikaliów.

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, wydajny i przemysłowy transport każdego rodzaju cieczy.
Pompy, które odbywają z zastosowaniem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Są one przynoszone sprężonym powietrzem. Ich sprawianie zaczyna się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na poszczególną z membran. Membrany zaś połączone są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia trwa w naszą stronę drugą jaka w współczesnym etapie zasysa medium. Następnie ponownie cykl mówi się z odwróceniem kierunków działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe proste są w drugich wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z napędem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem widoczne są w innych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe także z tworzyw sztucznych. Dają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a jeszcze dużej gęstości. Na zbytu są pompy w działaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.