Mity o ciazy i porodzie

Większość osób z niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy będą potrafiły wraz ze naszym partnerem powiększyć rodzinę o małego obywatela. Część kobiet spogląda ale z strachem na ten nieuchronny moment ich występowania, pamiętając fakty i mity o ciąży, które słyszały przez całe własne istnienie. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić fakty i mity o ciąży, aby raz na zawsze rozwiać wszelakie wątpliwości i obawy przyszłych mam.

systemy księgowe w polsceNowy raport agencji IDC dotyczący rynku systemów księgowych ERP w Polsce | Systemy ERP | POLKAS

Nie wieszaj firanek ani zasłon – PRAWDA. Chociaż idzie to całkowicie irracjonalnie, jest wtedy rzeczywiście. Lekarze przyznają, że długie trzymanie rąk w głowie może sprawić nie jedynie do powstania zaburzeń cierpliwości i trudnych upadków oraz omdleń, lecz też do naciągnięcia więzadeł, na których rozwiązana jest macica, co towarzyszyć może do dużych zagrożeń ciąży.
Nie irytuj się, bo dziecko będzie wzruszające i marudne – PRAWDA. Hormony stresu, które w momencie chce są wytwarzane przez organizm kobiety, przenikają też do ciała dziecka. A w sezonie ciąży trzeba starać się tymże znacznie pytać o swój nastrój, starać się nie denerwować także w miarę możliwości oddawać się domowym, relaksacyjnym zabiegom, takim kiedy na przykład czytanie ulubionej książki. Wtedy hormony szczęścia dadzą się i dziecku a w karze będzie ono łatwiejsze.
Nie miej łańcuszka, żeby dziecko nie owinęło się pępowiną – FAŁSZ. Zjawisko okręcenia się dziecka w pępowinę jest stworzone wieloma czynnikami, między innymi dużą aktywnością nienarodzonego dziecka w łonie matki. Jednak mienie biżuterii nie posiada na to żadnego wpływu.
Nie wierz wyprawki przed urodzeniem – FAŁSZ. To ale i wyłącznie zabobon, w smaku bardzo uciążliwy, ponieważ zakupienie wszelkich niezbędnych artykułów dla innego domownika będzie istotnym wsparciem dla innych rodziców, którzy zmęczeni porodem i grami powiązanymi z przyjęciem nowego członka grupy mogą swobodnie w świecie nie uważać na ostatnie etapu. Co więcej, szczególnie znaczące jest wypranie ubranek dziecka przed włożeniem ich po raz pierwszy, aby substancje, którymi ciuszki są nasączone, nie spowodowały uczulenia wrażliwej skóry noworodka. Dlatego zakupienie wyprawki przed narodzinami potomka potrafi być zapewnij postrzegane jako czynnik niezbędny. Jedynym ograniczeniem potrafi być jedynie nieznajomość płci dziecka.
Nie ulegaj tyłem do celu jazdy, bo dziecko poprawi się pośladkowo – FAŁSZ. To przesąd taki sam, jak w wypadku łańcuszka na szyi w ciągu ciąży. Dziecko może poprawić się pośladkowo w jakiejkolwiek chwili, bawet obecnie w punkcie porodu a wtedy bez konkretnej przyczyny. A na pewno okazją nie będzie lądowanie w autobusie lub tramwaju tyłem do punkcie jazdy.