Maszyna kuchenna wilk

Każdy zakład, bawiący się przetwórstwem mięsa, ma wśród swoich maszyn słynnego wilka. Maszyna wilk rozdrabnia mięso i uruchamia je do dalszej obróbki. Przyjrzyjmy się szczegółowo, w jaki sposób jest urządzenie, które są jego sposoby i gdy w korzystny sposób czyścić maszynę, aby służyła bezawaryjnie przez lata.

elzab mini eElzab Mini E - kasy fisklane Polkas Kraków

 

Wilk nie dzieli się daleko od klasycznej maszynki do ciała, którą wielu Polaków przebywa w bezpośrednich domach. Podstawowa różnica to tak kształt i dużo przerobowa, a także lepsza konstrukcja i wsparcie elektromechaniczne (wiele domowych maszynek funkcjonuje na “korbkę”). Obsługa dania nie jest niemożliwa, należy pamiętać przecież pewne przeszkolenie z poziomu BHP oraz praktyki w przemyśle spożywczym. Drogie istnieje i przygotowanie stanowiska przez rozpoczęciem pracy.

Wilk zwraca się z niewielu podstawowych elementów: gardzieli, do jakiej dajemy mięso wraz z dodatkami; ślimaka, który sukcesywnie przesuwa podstawa do prowadzenia oraz zestawu tnącego, rozdrabniającego ciało i czerpiącego je na zewnątrz, do podstawionego pojemnika. W mieleniu mięsa pomagają akcesoria: popychacz, nakrętka ryglująca czy antypoślizgowe nóżki.

Większość maszyn do mielenia mięsa typu wilk przygotowanych jest ze zwykli nierdzewnej. Dotyczy to z prawdziwych wymogów w zasięgu obsług maszyn w punktach garmażeryjnych. Stałe narażenie na wilgotność oraz pracowanie różnych substancji, w tym dodatkowo soli, nie pozostaje bez nacisku na procesy maszyny. Wilki ze byliśmy nierdzewnej myją się szybko i bezawaryjnie wykonują przez lata. Wystarczy woda oraz trudne środki czyszczące (uwaga – nie należy stosować kwasów), a następnie – dokładne wysuszenie części. Dany w maszynie ślimak napędzany jest poprzez zębatą przekładnię, a wyprodukowanie go też ze określeni nierdzewnej gwarantuje dobrą pracę. Większość maszyn posiada ubezpieczenie także w sukcesu zaniku napięcia, też się wyłączają.

Wśród wilków stosowanych w przemysłowej obróbce garmażeryjnej, możemy wymienić trzy rodzaje, ze powodu na stan skomplikowania budowy, i co za tym idzie – skuteczności mielenia. Wspomniany wysoce mechanizm, opierający się z trzech części, to typ podstawowy. Na rynku proste są również wilki wzbogacone o szarpak, umożliwiający jeszcze skuteczniejsze rozdrobnienie mięsa. Trzeci z nich z zmian jest także szarpak i dodatkowy nożyk i sitko.