Maszyna kuchenna wilk 2

Wilk do mięsa to maszynka do mielenia mięsa przeznaczona do użytku profesjonalnego, stanowiąca jedno z najważniejszych narzędzi do obróbki mechanicznej żywności.

 

Wykorzystywane są one głównie w sfery gastronomicznej – restauracjach, cateringach, hotelach i salach weselnych i sklepach mięsnych, supermarketach, a także zakładach żywienia zbiorowego np. szpitalach i metodach, gdzie złe jest użycie zwykłej maszynki do mielenia mięsa. Cechują się dużą wydajnością, praktycznym doborem ustawień oraz dokładnością wykonania, idąca na łatwe zachowanie w czystości. Wydajność mielenia mięsa prze tego modelu maszynę może mieć nawet 350 kg/h. Najlepsze przykłady mają możliwość pracy ciągłej przez chwila godzin i system schładzający, zapobiegający przegrzewaniu się mięsa podczas mielenia. W większości zrobione są ze zwykli nierdzewnej lub aluminium oraz posiadają opcję zmiany obrotów na lewe lub prawe, antypoślizgowe nóżki i zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem wraz z przyciskiem resetu w wypadku zacięcia się urządzenia podczas pracy.

Ważnym elementem jest podajnik, którego wygląd i pojemność znacznie wpływa na siła i wydajność pracy. Niezależnie od wielkości dania dodatkowo jego zdolności przerobowych mięso przygotowane do prowadzenia w wilku wymaga być wcześniej pozbawione kości i skóry. Rozdrabniane mięso zapewne żyć ciężkie, gotowane lub mrożone.

Maszynę do mielenia mięsa uzupełniamy o wiele rodzai praktycznych akcesoriów takich jak innej wielkości sitka, przystawki do nadziewania kiełbas lub szatkowania warzyw. Urządzenie jest wyłącznik awaryjny i funkcję automatycznego wyłączenia w sukcesu braku napięcia elektrycznego. Maszyna oraz urządzenia muszą robić obowiązuje w gastronomii normy oraz posiadać dobre atesty umożliwiające je do związku z żywnością.

Sklepy oferujące wilki do mięsa oferują bardzo wielki wybór tych urządzeń. Przed zakupem warto zastanowić się nad wyborem urządzenia do samodzielnych spraw i modelu wykonywanej działalności. Dzięki nim budzone obróbce mięso jest czystej cechy oraz pozbawione sztucznych konserwantów oraz barwników.