Krajalnice do kapusty

Kiedyś kapustę kisiło się jesienią w znaczących beczkach. W jakimś składającym się gospodarstwie domowym była duża, ręczna krajalnica do kapusty. Cała rodzina brała wkład w obecnym działaniu. Krojenie kapusty na ćwiartki to liczby zadanie potem te ćwiartki powinien było poszatkować. Krajalnica do kapusty była obowiązkowa. Wielka beczka z kiszoną kapustą istniała w piwnicach domów i dostarczała rodzinie przetrwanie zimy.

Teraz znowu wracamy do ostatnich systemów. Pokazało się, że własnoręcznie kiszona, dobra i silna kapusta to skarb. Zmienił się tylko lekarstwo na ostatnie kiszenie. Już nie potrzeba tego robić raz w roku. Zaprezentowało się, że kapustę możemy szatkować i ładować do małych pojemników, zgoda z glinki ceramicznej a na bieżąco podawać ją do posiłków. Żeby pisać to wygodnie, łatwo i bezpiecznie dobrze jest posiadać piękny, nieduży sprzęt do jej szatkowania. Taka krajalnica do kapusty już niebawem będzie że w wszystkim domu.
U mnie już istnieje zaś bardzo sobie to cenię. Od jesieni do późnej wiosny, raz w tygodniu przygotowuję niewielką ilość poszatkowanej kapusty. 2 główki dzięki krajalnicy w mig wymieniają się w kopczyk poszatkowanych wiórek. Teraz jeszcze sól, trochę wygniatania dłonią, tak żebym wyciąg z kapusty puścił i szybko można ładować na model do słoików. Słoiki zanoszę w pewne dosyć ciepłe miejsce (22′ – 23’C) i po trzech, czterech dniach można jeść.
Wiadomo, kiszona kapusta to masa zdrowia. To witaminy a mikroelementy. To zdrowie. Jesz kapustę – będziesz mocny oraz będziesz tryskać zdrowiem.
Grupa jest dumna, posiłki są urozmaicone, i ja jestem szczęśliwy, iż w mig jestem gotową surówkę do obiadu.
Że także ciut kminku. Przecież kminek tak się lubi z kapustą. Może odrobina tartej marchewki. Niech będzie kolorowo i smacznie.
Odrobina oleju a teraz się zajadamy, aż się uszy trzęsą.
Kapusta kiszona toż stanowi to co lubi cała grupa.
Nie myślę sobie cieszyć się z kapustą, jeżeli nie krajalnica do niej.